در طول پرواز از مصرف این غذاها پرهیز کنید

۱۳۹۷ ۳ مهر

سیر و پیاز

ترکیب آلیل متیل دی سولفید باعث بوی سیر می شود و ۲۴ ساعت زمان می خواهد تا از بدن خارج شود. خوشبختانه دکتر شریل بارینگر، پروفسور علوم موارد غذایی از دانشگاه اوهایو، راه حلی برای بوی آن ها در نظر دارد که هم شما و هم بغل دستی‌ اتان کمتر اذیت شوید: «خوردن خوراکی هایی مانند سیب یا برگ نعنا کمک می کند تا نفس شما از بوی سیر خلاص شود».

قهوه

نوشیدن یک قهوه تلخ در فرودگاه یکی از عادات بسیاری از مسافران است؛ اما یک فنجان قهوه ۴۱۰ میلی گرم کافئین دارد.

برای مثال اگر پرواز شما ۲ ساعت باشد احتمالا بغل دستی هایتان را به خاطر استفاده زیاد از سرویس بهداشتی و البته بی خوابی اذیت می کنید.

طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، ۶ میلی گرم کافئین در هر یک کیلو از وزن بدن، می تواند شبیه یک داروی ادرار آور عمل کرده و منجر به از دست رفتن آب، سدیم و پتاسیم بدن شود.

کافئین همچنین می تواند علائمی از قبیل سردرد یا گرفتگی عضلانی را ایجاد کند.

 

آجیل و کره دانه ها مانند کره بادام زمینی

بادام زمینی یک میان وعده خوشمزه است اما افرادی هم هستند که به آن آلرژی دارند. شما ممکن است شروع به خوردن بادام زمینی کنید و بعد از چند دقیقه یکی از مهمانداران اعلام کند که شخصی دچار آلرژی به آجیل شده است.

از آنجا که هواپیما درصدی از هوای کابین را می چرخاند، باز کردن یک بسته آجیل یا بادام زمینی می تواند شخص آلرژیک را در معرض خطر قرار دهد.

اینکه شرکت های هواپیمایی این را جزو "چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم" قرار دهند یا نه و اینکه شرایط را چطور کنترل می کنند، متفاوت است.

 

آب

مطمئنا ایرلاین ها به شما بطری های آب معدنی می دهند اما چای و قهوه ای که برای شما سرو می شود، معمولا از آب شیر درست شده است؛

شاید بهتر باشد منتظر بمانید تا هواپیما بنشیند، بعد این نوشیدنی ها را مصرف کنید. قوانین آب آشامیدنی هواپیما از سال ۲۰۰۹ می گوید که ایرلاین ها نیاز به بررسی سیستم های آب خود حداقل هر ۵ سال یک بار دارند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله بین المللی تحقیقات محیط زیست و بهداشت عمومی انجام شد، نشان داد که آب دو هواپیمایی که آزمایش روی آن ها صورت گرفته بود، حاوی باکتری هایی بود که دلیل بیماری هستند.

پیشنهاد می شود یک بطری آب خالی با خود به همراه داشته باشید و زمانی که از باجه رد شدید، آن را پر کنید.

 

آدامس

آدامس شاید از نگاهتان مناسب ترین انتخاب برای زمانی است که در پرواز هستید: شما هیچ خوراکی کثیف کننده ای ندارید، غذای حجیمی نمی خورید و غذای غیر قابل هضمی هم نیست.

با اینکه این موارد شاید درست باشند، اما جویدن بیش از حد آدامس باعث بیماری هایی نظیر نفخ خواهد شد و سیستم بدنتان را به هم می ریزد.

 

زمانی که شما آدامس می جوید، هوای زیادی به بدنتان وارد می شود که باعث بیماری هایی مانند اسهال نیز خواهد شد. پس به فهرست تان در جواب سوال "چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم" می توانید آدامس را هم اضافه کنید.

میوه خشک

همراهی یک بسته میوه خشک مثلا زردآلو مخصوصا در پروازهایی که هیچ خوراکی به شما داده نمی شود، بسیار وسوسه کننده است.

اما ممکن است از خوردن آن پشیمان شوید اگر به تازگی متوجه شده اید که بیماری آسم هرچند خفیف دارید و به خصوص اینکه با عوامل آن آشنایی نداشته باشید.

با توجه به تحقیقات یک مجله تخصصی، میوه خشک حاوی سولفات است که می تواند حمله را ترویج کند. طبقه گفته انجمن پزشکی هوافضا، سطح اکسیژن پایین ممکن است بیماری های تنفسی را بدتر کند.

 

پس اگر شما بیماری های تنفسی دارید میوه خشک برای شما پاسخ به سوال "چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم" است.

 
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.